Trust rank چیست؟

 

 Trust Rank یا رتبه اعتماد  یکی دیگر از فاکتورهای غیر رسمی سئو می باشد که با استفاده از عددی بین 0 تا 10 سنجیده می شود . تراست رنک بر خلاف Page Rank گوگل که تا سال 2013 به هر صفحه ای از وب داده می شد , اعتباری است که به کل دامنه داده می شود و نه فقط به یک صفحه از وب سایت .

با استفاده از لینک  www.seomastering.com می توانید از میزان رتبه اعتماد و یا Trust Rank سایت خود آگاه شوید .

با استناد به وبلاگ سایت MOZ میزان تاثیر رتبه اعتماد از فاکتور هایی می باشد که تا حد بسیاز زیاد در الگوریتم های موتور های جستجو و به خصوص گوگل لحاظ شده و موتورهای جستجو به آن توجه ویژه ای دارند و به همین علت گوگل و دیگر موتور های جستجو رفتار متفاوتی با سایت هایی که در حال رشد می باشند با سایت هایی که در آن زمینه پیشکسوت و دارای قدمت می باشند قائل می شود .

(خزنده وب چیست و چگونه کار می کند؟ میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد موتور های جستجو این مقاله را مطالعه کنید.)

 

چند نکنه مهم در رابطه با افزایش رتبه اعتماد وب سایت

 

 • گرفتن لینک از سایت هایی که دارای رتبه اعتماد بالا هستند
 • نحوه مدیریت برند و برندینگ و انتشار برند یک سایت در وب
 • ایجاد محتوای با کیفیت و مطلوب در بازه زمانی های مشخص در وب سایت
 • میزان استفاده از اشتراک گذاری محتوا و مطالب یک وب سایت در شبکه های اجتماعی
 • استفاده از استراتژی های سئو کلاه سفید و دوری از سئوی کلاه سیاه در بهینه سازی سایت
 • طول عمر مفید وب سایت و گذر زمان که یکی از مهم ترین موارد افزایش رتبه اعتماد یک سایت می باشد

راه های افزایش Trust rank سایت چیست؟

راه های افزایش Trust rank سایت چیست؟

 

 • بک لینک به سایت‌ های معتبر

یکی از ویژگی‌های سایت‌های ضعیف و کم بازدید در دنیای اینترنت، لینک ندادن این سایت‌ها به دامنه‌های معتبر و بزرگ است. برای افزایش Trust Rank باید شروع به تولید لینک‌های خارجی در میان تولید محتوای سایت خود کنید.

 • حریم خصوصی سایت 

وجود این اطلاعیه هرچند که کسل کننده باشد برای گوگل بسیار پر اهمیت است. داشتن اطلاعیه حریم خصوصی از قبیل احراز هویت، شرایط سایت، قوانین و مقررات و … علاوه بر اینکه حفظ حریم خصوصی شما را به دنبال خواهد داشت، رتبه اعتماد شما نزد گوگل را نیز افزایش خواهد داد. این ویژگی برای سایت‌های فروشگاهی و دارای درگاه پرداخت بسیاراهمیت دارد.

 • کاهش نرخ پرش یا BOUNCE RATE سایت

نرخ پرش یا مدت زمانی که کاربر در صفحات سایت شما گشت و گذار می‌زند از دیگر فاکتورهای مهم برای افزایش Trust Rank است. دلیل این موضوع بسیار ساده است. از نظر گوگل اگر محتوای یک سایت کامل و قابل اعتماد باشد، کاربران مدت زمان بیشتری را در آن صفحه یا سایت سپری خواهند کرد. در عوض اگر کاربری پس از ورود به سایت بلافاصله از آن خارج شود بیانگر غیراعتماد و کامل نبودن آن سایت است. بنابراین باید با تولید محتوای سایت بصورت منحصربه‌فرد و البته کامل، نرخ پرش سایت خود را کاهش دهید.

(همه چیز در باره،نرخ پرش یا Bounce Rate چیست؟ کلیلک کنید)

 • درج منابع قابل استناد در انتهای صفحات

از دیگر ترفندهای افزایش رتبه ی Trust Rank درج منابع محتوای سایت در انتهای صفحات می‌باشد. اینکار رضایت و خشنودی گوگل را به همراه خواهد داشت. چرا که داشتن منبع معتبر برای محتوای سایت نشان‌دهنده ی معتبر بودن محتوای سایت شما خواهد بود.

 • صفحه درباره ما 

صفحه‌ی درباره‌ی ما باید دربرگیرنده‌ی مشخصات برند شما باشد. گوگل به برند‌ها اهمیت می‌دهد. حتی اگر سایت شما یک سایت معمولی‌ است اما شبیه برندهای بزرگ عمل کنید. داشتن صفحه کامل درباره‌ی ما که از صفر تا صد فعالیت‌ های شما و سایت شما را بیان کند، به راحتی می‌تواند رتبه Trust Rank را افزایش دهد.

 •  شبکه های اجتماعی

اکثر سایت‌های بزرگ در صفحات اجتماعی فعالیت دارند. حضور در شبکه‌های اجتماعی و کسب محبوبیت در آن‌ها باعث ارتقای رتبه‌ی اعتماد گوگل سایت شما خواهد شد. این یکی از ترفند‌هایی‌ است که پس از آخرین آپدیت الگوریتم گوگل در سال ۲۰۲۰، باعث افزایش Trust Rank سایت‌ها می‌شود.

پست مرتبط

نظر خود را بگذارید