اکسپلور اینستاگرام چیست؟

 

وقتی وارد اپلیکیشن اینستاگرام می‌شوید، در منوی پایینی برنامه، یک سری گزینه وجود دارد. وقتی روی گزینه شبیه به ذره‌بین می‌زنید، یک صفحه به شما نمایش داده می‌شود. این صفحه، صفحه اکسپلور اینستاگرام نام دارد.صفحه اکسپلور اینستاگرام (Instagram Explore Page) کلکسیونی از تصاویر، ویدیوها، ریلز (Reels) و استوری‌های عمومی (Public) پست هایی که شما صفحات آن هارا دنبال نکرده اید و از سراسر دنیا نمایش داده می شود است. چیدمان و محتوای صفحه اکسپلور هر کاربر با سایر کاربران متفاوت است و این چیدمان به پست‌ها، حساب‌ها، هشتگ‌ها و محصولات مورد علاقه کاربران بستگی دارد. بنابراین شما به عنوان یک کاربر، پست‌هایی را در صفحه اکسپلور خود می‌بینید که علاقه بیشتری به آن‌ها دارید. اینستاگرام برای شناسایی پست‌ها و محتوای مورد علاقه شما از یک الگوریتم یادگیری ماشین استفاده می‌کند. این الگوریتم علایق شما را تشخیص می‌دهد و سپس محتوای صفحه اکسپلور را بر اساس این علایق مرتب می‌کند. 

 

الگوریتم صفحه اینستاگرام

 

در اینستا دو صفحه اکسپلور با هم یکسان نیستند؛ زیرا اینستاگرام به علاقه هر کاربر توجه می‌کند و صفحه اکسپلور اینستاگرام او را با محتواهای مناسب طبق سلیقه شخص طراحی می‌کند. اینستاگرام برای این کار از سیستم رتبه‌بندی فید اکسپلور (Explore Feed Ranking System) کمک می‌‎گیرد. این فناوری برای طراحی صفحه اکسپلور هر کاربر از منابع اطلاعاتی و سیگنال‌های رتبه‌بندی مختلف استفاده می‌کند.(مقاله Trust rank یا رتبه اعتماد گوگل چیست؟ را مطالعه کنید.)

در قسمت HOMEشما محتوای حساب‌هایی را مشاهده می‌کنید که قبلاً آن‌ها را دنبال کرده‌اید ولی در صفحه اکسپلور شما محتوای مورد علاقه خود را مشاهده می‌کنید. البته صفحه اکسپلور مربوط به پیج‌های عمومی است. محتوای پیج‌های خصوصی در قسمت اکسپلور اینستاگرام نمایش داده نمی‌شود پس اگر می‌خواهید محتوای خود را وارد صفحه اکسپلور کنید، پیج شما باید عمومی باشد.

مطالب و عکس های اکسپلور با چه معیاری است؟

مطالب و عکس های اکسپلور با چه معیاری است؟

 

 • پست های از گذشته لایک و سیو شده

اینستاگرام دنبال پی بردن به علاقه شما است و هیچ چیز بهتر از محتوای لایک و ذخیره‌شده نمی‌تواند علایق شما را مشخص کند.

 •  محتواهای دارای تعامل بالا

 یکی دیگر از معیارهای اینستاگرام برای محتوای صفحه اکسپلور شما، محتواهایی است که تعامل یا انگیجمنت بالایی دارند.

 • پست هایی که به اشتراک گذاشته اید

اشتراک‌گذاری موادی که به آن علاقه داریم ، به همین خاطر هم اگر پستی را با دیگران به اشتراک بگذاریم، اینستاگرام متوجه می‌شود که ما به آن نوع از محتوا علاقه داریم.

 • پیج‌هایی که دنبال می‌کنید

 قطعاً شما به یک پیج و محتوای آن علاقه دارید که آن را دنبال می‌کنید. به عنوان مثال اگر در بین پیج‌هایی که دنبال می‌کنید، چند پیج در مورد فوتبال یا آشپزی وجود داشته باشد، اینستاگرام خیلی زود متوجه می‌شود که شما به فوتبال یا آشپزی علاقمند هستید.

 • منطقه جغرافیایی شما

اینستاگرام سعی می‌کند محتواهایی را به شما نشان دهد که کاربران در منطقه جغرافیایی شما منتشر کرده‌اند. البته تأثیر این عامل روی چیدمان صفحه اکسپلور بیشتر از سایر عوامل است.

مزایای اکسپلور چیست؟

مزایای اکسپلور چیست؟

 

 • تعامل بیشتر با کاربران

زمانی که پستی به صفحه اکسپلور اینستاگرام راه پیدا می کند میزان تعامل آن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند؛ زیرا پست شما در صفحه اکسپلور افرادی نمایش داده می‌شود که به محتوای شما علاقه دارند. در نتیجه این افراد به محتوای شما واکنش نشان می‌دهند.

 • افزایش فالوور

یکی از راه‌های مهم و عالی برای افزایش فالوور در اینستاگرام ورود به صفحه اکسپلور است. محتوای شما برای کاربران علاقمند به موضوع پیج شما نمایش داده می‌شود و اگر این محتوا از نظر آن‌هاجذاب باشد، کاربران وارد پیج شما می‌شوند تا محتوای بیشتری ببینند و به این ترتیب، فالوورهای شما افزایش می‌یابد.

 • افزایش واکنش کاربران به کال تو اکشن (CTA)

در صورتی که در پست‌های شما یک گزینه کال تو اکشن (CTA) وجود داشته باشد و این پست‌ها وارد صفحه اکسپلور شود، کاربران بیشتری به درخواست شما پاسخ می‌دهند و با این کار نرخ تبدیل شما هم بیشتر خواهد شد. حال فرض کنید که شما یک صفحه فروشگاهی داشته باشید و محصول شما در این صفحه باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟ مطمئناً اگر محصول و قیمت خوبی داشته باشید، فروش بی‌نظیری را تجربه خواهید کرد.

 •  برندسازی

یکی از راهکارهای عالی برای برندسازی و معروف کردن کسب و کار، ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام است. اگر پست‌های شما به صفحه اکسپلور برود، افراد بیشتری با محتوای شما آشنا می‌شوند و این مقدمه‌ای برای برندسازی و معروف شدن در بین مخاطبان و بازار هدف است.

 •  افزایش فروش

 وقتی فالوورها فقط پست‌ها، محصولات و خدمات شما را می‌بینند، شما با یک جامعه محدود روبرو هستید، به همین خاطر خریدشان هم از شما محدود است. زمانی که شما وارد صفحه اکسپلور اینستاگرام می‌شوید، مخاطبانتان نامحدود است و به همین خاطر میزان فروش شما هم به میزان قابل توجهی بیشتر می‌شود. البته باید محصولات و خدماتتان، جذاب و برای مشتری مفید باشد تا فروش بالاتری را تجربه کنید.

راهکار های ورود به اکسپلور اینستاگرام چیست؟

راهکار های ورود به اکسپلور اینستاگرام چیست؟

 

 • آنالیز مخاطبان

 گروه هدفتان را بشناسید و بر‌حسب نیاز‌های آنان تولید محتوا کنید‌.زمانی که هدف اصلی شما مشخص باشد برای رسیدن به آن باید تلاش و مطالعه کنید‌. باید ازخودتان بپرسید مخاطبان من چه چیز هایی دوست دارند و یا به چه چیز هایی نیاز دارند؟ و بعد از آن به برقراری تعامل مثبت با آنها مشغول شوید.

 • جذابیت بصری

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور می باشد پس از تاثیر تصاویر با‌کیفیت و زیبا غافل نشوید‌. تصاویر نماینده شما هستند و نقش اصلی معرفی را برای جذب مخاطب بازی می‌کنند‌.

 • هشتگ ها

بر اساس آمار و تجربه هشتگ ها یکی از مولفه های مهم دستیابی مخاطبان به پست ها هستند‌. با هشتگ‌ ها همیشه شانسی به عکس‌ هایتان برای دیده شدن بدهید‌. یادتان باشد حتما از هشتگ‌های متناسب با موضوعتان استفاده کنید و هشتگ گذاری را به زبان‌های فارسی و انگلیسی انجام دهید.

 • فعال کردن مخاطبان

 کامنت‌ها و نظرات برای الگوریتم اینستاگرام بسیار مهم و قابل اهمیت می باشد. شما باید با ساخت و انتشار محتوای تعاملی کاربران را وادار و ترغیب به فعالیت کنید. باید کاری کنید تا مخاطبان دوست داشته باشند نظرات و افکارشان را بنویسند و پست‌های شما را لایک کنند و برای دوستانشان ارسال کنند‌.

 • از تمامی امکانات اینستاگرام استفاده کنید

اینستاگرام در هر آپدیت امکانات تازه‌ای متنشر می کند و کاربران را شگفت زده میکند‌. اگر به طور حرفه‌ای به فعالیت در این محیط مشغول هستید‌. بروز رسانی‌ های جدید را چک کنید و از پتانسیل‌ های این بستر نهایت استفاده را کنید‌. از قابلیت‌های دیگر پست‌ها امکان تگ کردن است‌. شما می توانید افراد یا کسب کار‌های مرتبط به پستتان را تگ کنید تا ارزش و رتبه محتوای خودتان را بالا تر ببرید‌. 

 • صفحه خود را از حالت شخصی خارج کنید

بدیهی است که اگر این نکته را در نظر نداشته باشید‌، الگوریتم‌های این برنامه برای حافظت از حریم شخصی و امنیت اکانت اینستاگرامتان شما پست‌هایتان را در معرض دید عموم قرار نمی‌دهند‌. همچنین تجربه ثابت کرده است که اکانت‌های کاری یا همان business profile شانس بیشتری برای دیده شدن در این قسمت دارند‌.

 • فعالیت کاربران

از نکات نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام‌، شناخت تایمی است که کاربران بیشتری در اینستاگرام حضور دارند‌.

 •  اینفلوئنسر

برای دانستن نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام نیاز دارید مدتی با یک اینفلوئنسر کار کنید . اما برای این کار سعی کنید بهینه هزینه کنید . شما برای این همکاری می توانید از اینفلوئنسر مورد اعتمادتان درخواست تبلیغ کنید تا محصولاتتان بیشتر دیده شوند و به اکسپلور برسند‌. 

 • ساخت فیلم های جذاب

در چند وقت گذشته محبوبیت فیلم‌های اینستاگرامی اعم از چالش ها‌، معرفی محصولات‌، اطلاعات سفرنامه ای و … بسیار بیشتر شده است‌. توصیه می شود با این روند پیش بروید و با ساخت ویدیو‌های جذاب به اکسپلور برسید و در لیست نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام خود این مورد را نیز اضافه کنید.

پست مرتبط

نظر خود را بگذارید