قدرت محتوا و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی تاثیر غیر قابل باوری بر رابطه‌ی شما و مخاطب‌تان دارد. اما گام برداشتن در این مسیر، بدون داشتن تجربه امری خطیر است.

بنابراین لازم است با اصول بازاریابی شبکه‌های اجتماعی آشنا باشید. در این مقاله بناست ۱۰ قانون مهم بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را با هم بررسی کنیم.

 

قوانین بازاریابی محتوا شامل چه چیزهایی است؟

 

ابتدا مشارکت کنید ، بعدا بفروشید

 

بنابراین این یکی از موارد بدیهی است. بده ، بده ، بده قبل از اینکه انتظار دریافت داشته باشی! با به اشتراک گذاری مطالبی که مخاطبان با آنها درگیر هستند ، با آنها همدلی کنید. این کار را می توان از طریق شبکه های اجتماعی ، خبرنامه ، وبلاگ یا یک ویدیوی عالی انجام داد. ما در حال ایجاد رابطه هستیم ، اعتماد ایجاد می کنیم. ما نیاز داریم که مخاطبان ما به اندازه هر مارک دیگری که از آن خرید می کنند به ما اعتماد کنند.

  

شناسایی مخاطبین هماهنگ با هدف

 

یکی دیگر از مزایای استراتژی بازاریابی محتوا شناخت مخاطبینی است که با هدف محتوای تولید شده هماهنگی کامل دارند. مسئولان وبسایتی که تمایل دارند برنامه ای موفق به وجود بیاورند باید مخاطبینی خاص خود را شناخته و آن ها را به صورت واضح درنظر داشته باشند. آن دسته از اشخاصی که به تازگی اقدام به ایجاد وب سایت و فروشگاه اینترنتی کرده اند برای اینکه بتوانند محتوای خوبی را تولید کرده و ارتباط مناسبی با مشتریان خود برقرار کنند باید به این موضوع به صورت ویژه توجه داشته باشند.

 

صبور باشید

 

یک محتوای عالی دارای قدرت جذب هزاران بازدید و کلیک پیوند است ، اما هر بار این اتفاق نمی افتد. اگر هنوز مخاطبان زیادی ایجاد نکرده اید ، ایجاد علاقه بسیار دشوار خواهد بود. بیشتر بازاریابی دیجیتال دارای یک اثر گلوله برفی است - به همین دلیل است که همه چیز "ویروسی" می شود  و این بدان معناست که مگر اینکه بازدیدها ، کلیک ها و تعاملات را دریافت کنید ، خارج شدن از زمین دشوار است. قدردانی کنید که بازاریابی محتوایی شما به الف) افزایش مخاطب و ب) تبدیل این مخاطب به زمان نیاز دارد ، به خصوص اگر از ابتدا شروع کرده اید.

 

همه چیز در مورد محتوا نیست

 

می دانم ، ذهنم به هم ریخته است ، درست است؟ اما رسانه های اجتماعی همیشه به عنوان بازاریابی محتوا در نظر گرفته می شوند. در واقع ، برای بسیاری ، رسانه های اجتماعی ممکن است مهمترین شکل بازاریابی محتوا باشند. مشکل این است که این به طور جدی رسانه های اجتماعی را به فروش می رساند. رسانه های اجتماعی چنین انقلابی بوده است زیرا افراد و شرکت ها اکنون می توانند مکالمات باز ، شفاف و دو طرفه با یکدیگر داشته باشند-نه فقط به این دلیل که شما می توانید محتوا را به اشتراک بگذارید!

از عناصر تعاملی رسانه های اجتماعی و توییتر ، به ویژه ، برای رفتن و تعامل با افرادی که در غیر این صورت محتوای شما را نمی بینند استفاده کنید.

 بازاریابی تغییرات زیادی را در دهه گذشته شاهد بوده است و بازاریابی محتوا اهمیت بیشتری پیدا کرده است. و هیچ نشانه ای از کاهش سرعت را نشان نمی دهد. برعکس ، با پیشرفت در این دهه جدید ، بازاریابی محتوا به قله های بالاتری نسبت به قبل می رسد. ایجاد محتوا بهترین راه برای برنده شدن نام تجاری شما در سال 2021 است  به شرطی که این کار را به درستی انجام دهید. برای دستیابی به هدفتان در بازاریابی این مقاله را مطالعه کنید.

 

محتوای خود را ایجاد کنید

 

ما در مورد ایجاد و اشتراک گذاری محتوا در رسانه های اجتماعی و اینکه چرا هر دو مزایای خود را دارند ، مقاله ای نوشتیم . چیزی که واقعاً عالی به نظر می رسد و ممکن است شما را از رقبای خود متمایز کند ، به ویژه اگر شما یک برند کوچکتر هستید ، سرمایه گذاری روی برخی از تصاویر عالی است.

اینها ممکن است اینفوگرافیک باشند یا تصاویری از محصول یا تیم شما در آن گنجانده شود. هر چیزی که شخصی و حرفه ای باشد بسیار قابل تجزیه و تحلیل است و بنابراین ، دسترسی و مشارکت بسیار بالاتری را نسبت به آنچه با نیش زدن دیگران به دست می آورید به شما می دهد!

 

با مخاطبان خود مرتبط باشید.

استراتژی داشته باشید.

ثابت قدم باشید.

واقعی ، صادق باشید و کمی شخصیت نشان دهید.

 

اینها تقریباً بدون گفتن می گذرد. همه چیزهایی که به اشتراک می گذارید باید برای مخاطبان شما طنین انداز باشد و شما باید در مورد آنچه در بلند مدت تلاش می کنید به وضوح صحبت کنید. اگر می خواهید یک مخاطب وفادار بسازید و واقعی بودن آن را نشان دهید و شخصیتی را نشان دهید ، شگفت انگیزی برای ایجاد این رابطه مثبت و ادراک مثبت از برند بسیار مهم است.

 

معرفی محصولات

یکی از مهمترین مزایای بازاریابی محتوا برای فروشگاه­های اینترنتی آن است که کمک می­کند ویژگی­های محصولات، مقایسه کالاها در برندهای گوناگون، معایت اجناس و… به صورت دقیق در اختیار کاربران قرار بگیرد و آنها بتوانند به راحتی از میان انبوه محصولات موجود در بازار، بهترین و مناسب­ترین محصول را با توجه به نیاز و شرایط خود تهیه کنند.

 

پرداخت هزینه مشکلی ندارد

 

بله ، بله ، از لحاظ تئوری ، بازاریابی محتوا رایگان است (اگر خودتان آن را انجام می دهید!) اما این بدان معنا نیست که شما نباید هزینه ای غیر اصولی پرداخت کنید! با استفاده از بودجه متوسط ​​در پست های تبلیغاتی فیس بوک ، نتایج بسیار خوبی داشتیم . این امر را می توان با مخاطبان خاصی که فیس بوک را هدف قرار داده است انجام داد ، بنابراین بازگشت سرمایه شما بسیار زیاد است.

با توجه به تغییر الگوریتم اخیر فیس بوک ، ایجاد مارکت های تجاری بدون ایجاد محتوای عالی یا بودجه پست تبلیغاتی (یا هر دو!) برای مارک ها بسیار سخت تر خواهد شد.

 

کیفیت همیشه بر کمیت غلبه می کند

 

به ویژه خطرات رسانه های اجتماعی این است که بازاریابان می خواهند مطالب خود را با محتوا و فراخوان به فعالیت غرق کنند. مطمئناً هرچه محتوا بیشتر باشد ، احتمال اینکه مردم آن را ببینند بیشتر است. هرچه وبلاگ بیشتری بنویسم ، مردم بیشتر از من خرید خواهند کرد. اگر (و فقط در صورتی) که تمام آن محتوا محتوای استثنایی بود کاملاً درست است ، اما مگر اینکه تیمی از نویسندگان محتوای حرفه ای و یک تیم ویدیویی داشته باشید ، بیایید با آن روبرو شویم ، احتمالاً اینطور نیست.

اگر مشغول وبلاگ نویسی هستید: محتوای گسترده ، جالب و واقعاً جذاب بنویسید که در زمان آزمایش می کند و به ستون اطلاعات صنعت شما تبدیل می شود. برای فیس بوک و توییتر قطعات با کیفیت ( حتی شاهکارها ) بسازید که به احتمال زیاد بین مخاطبان شما به اشتراک گذاشته شود. داشتن یک قسمت از محتوای 100 بار به اشتراک گذاشته شده بهتر از ارسال 100 پست متوسط ​​است که هیچ کس به اشتراک نمی گذارد.

 

بازاریابی محتوا مطمئناً تکاملی است نه انقلابی ، اما مهم است که در دوران بازاریابی مدرن درست عمل کنیم. به طور طبیعی ، رسانه های اجتماعی نقش بزرگی به عنوان خود محتوا و ترویج سایر عناصر محتوا دارند. رعایت قوانین فوق به شما کمک می کند.

پست مرتبط

نظر خود را بگذارید