دانستن جدیدترین تکنیک های دیجیتال مارکتینگ همیشه یکی از دغدغه های افرادی بوده که در اینترنت صاحب کسب و کار هستند و برای فروش محصولات و خدمات خود هر روز به دنبال تکنیکهای جدید بازاریابی اینترنتی می گردند تا بتوانند محصولات خود را در معرض دید کاربران قرار دهند. از آنجا که در دیجیتال مارکتینگ، گزینه ها و استراتژی های زیادی وجود دارد می توانید با بودجه مالی مختلفی از انواع روش های بازاریابی استفاده کنید. با استفاده از بازاریابی دیجیتال می توانید از ابزارهایی مانند پیشخوان آنالیز نیز استفاده کنید تا موفقیت و رشد کمپین های خود را بیش از آنچه که ممکن است با یک محتوای تبلیغاتی سنتی (مانند بیلبورد یا تبلیغات چاپی) در اختیار داشته باشید، نظارت کنید.

مورد بسیار مهمی که باید در این میان باید به یاد داشته باشید این است که اگر شما از امکانات و یا جدیدترین تکنیک های دیجیتال مارکتینگ استفاده نکنید، رقبای شما حتما از آنها استفاده خواهند کرد و به این صورت در بازار رقابتی این روزها از آنها عقب خواهید ماند. در ادامه در این مقاله از میرسافت قصد داریم که در مورد جدیدترین تکنیک های دیجیتال مارکتینگ با شما صحبت کنیم و این موارد را با شما در میان بگذاریم.

 

دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی

 

“بازاریابی آنلاین” و “دیجیتال مارکتینگ” هر دو اصطلاحاتی هستند که غالباً توسط افراد اشتباه گرفته می شوند یا برخی نمی توانند آنها را از یکدیگر تشخیص دهند. دانستن تفاوت این دو روش می تواند به شما در شکل دادن استراتژی کلی بازاریابی کمک کند. همچنین می تواند به شما در تجزیه و تحلیل استراتژی فعلی خود کمک کرده تا با دسته بندی در انواع بازاریابی بتوانید فعالیت های خود را بهبود ببخشید. آیا شما در حال برنامه ریزی طولانی مدت و پایدار برای کسب و کار خود هستید که به طور مداوم نتایج مهم را به دست می آورد؟ در این صورت به یک استراتژی قوی در این حوزه نیاز دارید.

 

اصطلاح Umbrella یا “چتر” در دیجیتال مارکتینگ

 

اصطلاح “دیجیتال مارکتینگ” به استفاده از کانال های دیجیتال، دستگاه ها و سیستم عامل ها (صرف نظر از اینکه آنلاین یا غیر هستند) برای ساخت یا تبلیغ پیام های بازاریابی اشاره دارد. به عبارت دیگر، با بازاریابی دیجیتال، شما خود را محدود به استفاده از اینترنت نمی کنید. به این ترتیب، بازاریابی دیجیتال می تواند به عنوان یک اصطلاح “چتر” باشد زیرا بسیاری از تکنیک های بازاریابی را تحت پوشش و حمایت خود قرار داده است.

بنابراین برای رقابت در چشم انداز رقابتی بیش از حد 2021 ، باید بر دوازده حوزه خاص تمرکز کنید.

در حالی که احتمالاً در مورد این موارد شنیده اید ، واقعاً چند جزئه را می دانید تا هر كدام موثر واقع شوند؟ همه آنها استانداردهای امسال و دهه آینده هستند.به هر کدام نگاهی بیندازید و ببینید چقدر واقعاً می دانید. سپس ارزیابی کنید که باید چه عناصری از آنها را تقویت کنید. 

همه اینها از SEO تا صفحات فرود متفاوت است. در این بین ، ممکن است نکات جدیدی در مورد بازاریابی جستجوی محلی و قالب رایج ویدئو بیاموزید .

 

سئو چیست؟

 

برای بازاریابی دیجیتال هیچ چیز مهمتر از SEO نیست ، چیزی که ممکن است هنوز شما را در پیچیدگی مداوم خود افسون کند. اگرچه الگوریتم های گوگل هنوز گیج کننده هستند ، اما وقتی بیشتر با این مفهوم کار می کنید ، می توانید نحوه عملکرد آن را بهتر درک کنید.

اگر می خواهید واقعاً موفق شوید ، همیشه بهتر است یک متخصص برای مدیریت SEO داشته باشید. در حالی که می توانید برخی اصول اولیه را بیاموزید ، می خواهید شخصی که مدتی در آن کار کرده است به طور کامل به شما در درک بهترین استراتژی ها کمک کند.

یکی از استراتژی های اخیر شامل الزامات جدید HTTPS است که نتایج SEO را تحت تأثیر قرار داده است. اگر به استفاده از صفحات HTTP عادت دارید ، اکنون Google به شما پیشنهاد می کند که به یک قالب HTTPS بروید. دلیل این امر بسیاری از فرم های تماس با استفاده از صفحات HTTP به اندازه کافی امن تلقی نمی شود.

اکنون که گوگل قصد دارد این موارد را "غیر امن" نامگذاری کند ، ضروری است که وب سایت خود را با نام HTTPS به روز کنید. در غیر این صورت ، داشتن یک مهر "غیر ایمن" در سایت شما می تواند یک حرف قرمز جدید برای قرار دادن شما در موتورهای جستجو باشد.

 

بازاریابی موتورهای جستجو

 

بازاریابی در موتورهای جستجو خود شامل دو بخش است:

  • تبلیغات در موتورهای جستجو
  • سئو یا بهینه سازی سایت

تبلیغات گوگل یکی از پر طرفدارترین روش در بازاریابی موتورهای جستجو است. گوگل محبوبترین جستجوگر جهان است و شما می توانید با تبلیغات در گوگل روزانه بازدیدکنندگان زیادی را وارد سایتتان کنید. اما در حال حاضر با بالا رفتن نرخ ارز هزینه های تبلیغات در گوگل افزایش پیدا کرده است. چاره ی کار چیست؟ باید سایتمان را سئو کنیم!

منظور از سئوی سایت این است که شما بتوانید با انجام یک سری کارها در نتایج اولیه گوگل دیده شوید. اینکه چطور این کار انجام می شود کار پیچیده ای است. شما باید هزاران کار انجام دهید که سایت شما در صدر نتایج نمایش داده شود.

 

همه چیز راجع به بازاریابی محتوا

 

بازاریابی محتوا به عنوان یک رشته ارتباطی برای بازاریابی ورودی در بالا بخش بزرگی از جذب مخاطب هدف است. آنچه در مورد بازاریابی محتوا ضروری است این است که باید محتوای خود را ارزشمند ، مرتبط و سازگار کنید تا ارزش وقت مصرف کنندگان را داشته باشد.

در زمان کنونی ، شما باید بر ایجاد محتوایی تمرکز کنید که بتواند نقاط درد را برطرف کند و همیشه سبز بماند. استفاده از میانبرها یا تاکتیک های SEO کلاه سیاه فقط برای حرکت به بالای موتورهای جستجو به لطف چشم بیننده گوگل کارساز نخواهد بود.

بنابراین ، همانطور که خیلی ها دوست دارند "محتوا پادشاه است" را حفظ کنید. برای اینکه بازاریابی محتوا خوب کار کند ، باید بر محتوای تلفن همراه ، تبلیغات بومی ، بازاریابی تأثیرگذار و اتوماسیون بازاریابی تمرکز کنید.

در مورد محتوای تلفن همراه به طور جدی فکر کنید زیرا تلفن های هوشمند در حال حاضر 50 درصد از کل دستگاه های جهانی را تشکیل می دهند . این امر بر تبلیغات دیجیتالی تأثیر می گذارد و اینکه چگونه اینفلوئنسرها برند شما را تبلیغ می کنند.

ابزارهای اتوماسیون محتوا را در مواقع مناسب به مشتریان احتمالی در دستگاه های تلفن همراه خود ارسال می کنند.

 

بازاریابی مجدد :

 

یکی دیگر از جنبه های مهم بازاریابی دیجیتال این است که در صورت عدم پاسخگویی به تبلیغات بنری سایت شما ، مشتریان بالقوه مجدداً با محتوای بازاریابی مواجه شوند. این کار با ردیابی این بازدیدکنندگان از طریق کوکی ها و ایجاد تبلیغات جدید در سایت های مرتبط کار می کند.

همچنین می توانید تبلیغات جدیدی در سایت خود ایجاد کنید تا مشتریان احتمالی خود را بهتر مورد هدف قرار دهید. اطلاعاتی که از بازدیدکنندگان سایت خود دریافت می کنید ، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد تا تبلیغات خود را در نقاط ضعف آنها تغییر دهید.

در نهایت ، بازاریابی مجدد به شما کمک می کند تا بیشتر با مشتریان احتمالی در ارتباط باشید ، به آگاهی از نام تجاری کمک می کند و میزان تبدیل را افزایش می دهد. همچنین می توانید مشتریان رقبای خود را جلب کرده و به بازپرداخت هرگونه سرمایه گذاری در ایجاد تبلیغات جدید کمک کنید.

 

آشنایی با روش های دیجیتال مارکتینگ منجر به شناخت بیشتر کسب و کار از رسانه هایی دارد که با فعالیت در آن قادر است با کمترین هزینه بیشترین بازخورد را برای خود به ارمغان بیاورد. راهکارهایی که می تواند تمام در محیط وب اجرا شود و از رسانه های جمعی مثل تلویزیون و رادیو به منظور توسعه برند استفاده گردد. در این مقاله سعی شده به تمامی نکات بطور جامع پرداخته شود.

 

طراحی وب پاسخگو

 

دستیابی به مشتریان از طریق تلفن همراه در حال حاضر کمابیش استاندارد است و این امر تا دهه آینده ادامه خواهد داشت. مطابقت وب سایت شما با صفحه نمایش تلفن همراه یکی از ضروری ترین بخش های بازاریابی دیجیتال است. تنها راهی که می توانید این کار را با موفقیت انجام دهید طراحی وب سایت واکنش گرا است.

با برنامه نویسی واکنش گرا ، می توانید وب سایت خود را به طور خودکار با تمام صفحه های تلفن همراه مطابقت دهید. این به معنای بیش از یک فرمت از جمله تبلت و افزایش استفاده از ساعت های هوشمند است.

در حالی که برای انجام این کار باید با یک طراح وب کار کنید ، برای یک جنبه دیگر RWD یک متخصص SEO می خواهید. AMP (یا Accelerated Mobile Pages) یک کد منبع باز جدید است که به بارگیری سریعتر صفحات وب تلفن همراه کمک می کند.

گوگل به وب سایت هایی که از این ویژگی استفاده می کنند اولویت می دهد ، بنابراین آن را جدی بگیرید. این امر به ویژه مفید است اگر شما یک سایت انتشاراتی دارید یا محتوای خود را به طور منظم در وب سایت خود ارسال می کنید.

 

بازاریابی از طریق ایمیل

 

بدون شک شما بازاریابی ایمیلی انجام داده اید ، اما چقدر در رسیدن به اهداف مورد نظر در زمان مناسب موثر است؟ بازاریابی ایمیلی در حال حاضر ابزاری عالی برای ایجاد تعداد بیشتری از مشتریان از طریق هر روش بازاریابی دیگر است. همچنین می توانید میزان فروش و نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

اگر در حال حاضر از هزینه بیش از حد برای سایر بازاریابی دیجیتال رنج می برید ، بازاریابی ایمیلی یکی از مقرون به صرفه ترین روش های موجود است. در برخی موارد ، رایگان است ، مگر اینکه از خدمات برون سپاری استفاده کنید.

از آنجا که می توانید آن را با سایر رسانه ها ترکیب کنید ، این نیز یکی از متداول ترین روش های بازاریابی است . می توانید نمادهای اشتراک اجتماعی ، به علاوه سیستم های پاداش ارجاع را اضافه کنید. بازاریابی ایمیلی در نهایت به شما کمک می کند تا چرخه های فروش خود را هنگام استفاده از محتوای جذاب کوتاه کنید.

 

بازاریابی رسانه های اجتماعی

 

بدون شک شما قبلاً مطالبی را در رسانه های اجتماعی ارسال کرده اید. با این وجود ، چه کاری می توانید انجام دهید تا امسال و سال آینده موثرتر باشد؟

برای جذب مخاطبان امروزی ، فوربس موارد مختلفی را ذکر می کند ، از جمله اتوماسیون برای ارسال محتوای شما هنگامی که می دانید مخاطبان شما در حال خواندن هستند . استفاده از ابزارهایی مانند Hootsuite برای زمانبندی پست ، هنگام دسترسی به کاربران در سایر مناطق زمانی بسیار کمک می کند.

شما همچنین می خواهید برخی مطالب را در صورت امکان برای اثبات نفوذ خود تنظیم کنید. برای انجام این کار بیش از حد مفتخر نباشید زیرا جلوه خاصی به تخصص و برند شما می بخشد. وقتی محتوای دیگران را انتخاب می کنید ، احتمالاً آنها متقابلاً متقابل خواهند بود.

به علاوه ، استخدام اینفلوئنسرها را برای ارسال مطالب برای شما در کانال های محبوب رسانه های اجتماعی فراموش نکنید.

 

آشنایی با روش های دیجیتال مارکتینگ منجر به شناخت بیشتر کسب و کار از رسانه هایی دارد که با فعالیت در آن قادر است با کمترین هزینه بیشترین بازخورد را برای خود به ارمغان بیاورد. راهکارهایی که می تواند تمام در محیط وب اجرا شود و از رسانه های جمعی مثل تلویزیون و رادیو به منظور توسعه برند استفاده گردد. در این مقاله سعی شده به تمامی نکات بطور جامع پرداخته شود.

اتوماسیون بازاریابی

 

همانطور که می بینید ، اتوماسیون بازاریابی عنصر مهمی در بسیاری از تکنیک های بازاریابی دیجیتال است. به طور کلی ، دانستن بیشتر در مورد آن باید به عنوان یک اولویت اصلی تبدیل شود چرا که به استانداردی برای مشاغل در سراسر جهان تبدیل می شود.

با 91 درصد از مشاغل موفق که اکنون می گویند اتوماسیون برای موفقیت آنها بسیار مهم است ، می توانید تصویری از آنچه در حال و آینده بازاریابی وجود دارد بدست آورید.

برای موفقیت در این امر ، سعی کنید به دنبال یک پلت فرم CRM با اتوماسیون بازاریابی داخلی باشید. اینها می توانند به خوبی کار کنند زیرا CRM شما قبلاً اطلاعات تماس دارد. خودکارسازی محتوای بازاریابی به طور مستقیم در لیست مخاطبین شما به شما کمک می کند تا بازاریابی خود را در یک جا ادغام کنید تا از منابع متفاوت استفاده نکنید.

آنچه در اتوماسیون مهم است این است که محتوای خود را در همه کانال ها یکپارچه نگه دارید تا از سردرگمی برند جلوگیری کنید.

 

بازاریابی تأثیرگذار

 

آیا به این فکر کرده اید که چگونه می توانید بدون نیاز به سرمایه گذاری کلان ، به یک کمپین بازاریابی دیجیتال بپردازید؟ در حالی که می توانید با انجام بازاریابی ایمیلی و تکنیک های ورودی پول خود را پس انداز کنید ، استخدام اینفلوئنسر نیز همین کار را انجام می دهد.

اگر فکر می کنید که استخدام اینفلوئنسرها برای تبلیغ آنلاین نام تجاری شما فقط استخدام افراد مشهور است ، دوباره فکر کنید. یک شخص با نفوذ در رسانه های اجتماعی لزوماً به معنای سلبریتی بودن نیست. این می تواند به سادگی فردی با فالوورهای زیاد و سابقه خوب در تبلیغ محصولات باشد.

مجله Forbes خاطرنشان می کند که ابتدا باید تأثیرگذارهای برتر را شناسایی کنید ، که کمی تحقیق را شامل می شود. می توانید این کار را با جستجوهای هشتگ در مکان هایی مانند توییتر انجام دهید تا ببینید مردم درباره موضوعات مرتبط با صنعت شما چه می گویند.

با این تأثیرگذاران در رسانه های اجتماعی تماس بگیرید و از آنها بپرسید آیا مایل به تبلیغ نام تجاری شما هستند. برخی ممکن است پیشنهاد کنند که این کار را در ازای محصولات رایگان انجام دهند. با این حال ، اکثر آنها هزینه دریافت می کنند.

اطمینان حاصل کنید که نتایج خود را برای اطمینان از بازگشت سرمایه خود دنبال کنید. به خاطر داشته باشید کسانی که فالوئر کمتری دارند می توانند به همان اندازه کسانی که ده برابر تعداد فالوورهای خود دارند ، تأثیر داشته باشند.

 

بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ

 

در دهه گذشته ، ما تبدیل به یک فرهنگ بصری بیشتر جذب تصویر در حوزه های دیجیتال شدیم. بسیاری از این موارد به اشکال مختلف ارائه می شود ، اما هیچ ویدئویی با سوال در بالا مطرح نشده است.

ما اکنون در نقطه ای هستیم که مصرف کنندگان محتوا بیشتر ویدیو را بر سایر رسانه های بصری ترجیح می دهند. آمارهای اخیر نشان می دهد 87 درصد از همه بازاریابان آنلاین در حال حاضر به نوعی از محتوای ویدیویی استفاده می کنند.

بسیاری از این موارد ناشی از بینش گسترده در مکان هایی مانند YouTube است. صرف نظر از این ، جایی که شما ویدئوها را ارسال می کنید بدون محتوای قانع کننده مهم نخواهد بود.

ویدئوی شخصی به تازگی تبدیل به یک هنجار شده است ، یا حداقل آنهایی که به طور مستقیم به نقاط دردناک بینندگان هدف می پردازند. همین امر باعث می شود تجارت شما انسانی تر به نظر برسد.

بازاریابی ویدئویی موفق می تواند به معنای گشت و گذار در پشت صحنه کسب و کار شما یا توصیفاتی باشد که جنبه انسانی برند شما را نشان می دهد. این بدان معناست که به یک گرایش عمده در بازاریابی ویدیویی توجه کنید: قصه گویی .

وقتی می توانید یک داستان قانع کننده در مورد تجارت خود بگویید و ثابت کنید که می توانید نقاط دردناک مشتریان را برطرف کنید ، یک فرمول نباید از دست بدهید.

همچنین هوشمند است که ویدیوهای خود را تا حد ممکن کوتاه نگه دارید ، اگر نه به صورت سری. محدوده توجه مانند همیشه کوتاه است ، و شما باید داستان خود را به صورت فشرده با یک قلاب جذاب بیان کنید.

 

بازبینی صفحات فرود خود ( Landing Pages )

 

اگر قبلاً به عنوان بخشی از کمپین بازاریابی دیجیتال خود یک صفحه فرود ایجاد کرده اید ، آیا مطمئن هستید که افرادی که قبلاً از آنها بازدید کرده اند ، باز خواهند گشت؟

این سوالی است که باید به هسته اصلی تلاش های بازاریابی دیجیتال شما تبدیل شود. همه کارشناسان بازاریابی تأکید می کنند که چگونه ترافیک صفحات اصلی هسته اصلی بازاریابی ورودی موفق است.

مشکل این است که صفحه فرود شما ممکن است در حال حاضر چندان فریبنده نباشد. حل این مسئله (تا حدی) به طراحی وب برمی گردد ، از جمله جایی که Call to Action و تبلیغات خود را در آن قرار می دهید.

هرچند فراتر از آنچه در وب سایت خود قرار می دهید ، است. شما می خواهید برای تبلیغات PPC (پرداخت به ازای کلیک) سرمایه گذاری کنید تا تبلیغات سایت خود را در کانال های دیجیتال مرتبط قرار دهید.

گزینه های دیگر شامل خرید حمایت از سایر شرکت ها یا بازاریابی ساده با ایمیل است . در مورد دوم ، قرار دادن پیوندی که خواننده را برای محتوای بیشتر به صفحه فرود شما می برد ، یک استراتژی رایج است.

برای CTA's ، حتماً یکی را در صفحه اصلی خود قرار دهید تا از عوارض جلوگیری شود. حتی یک CTA در انتهای وبلاگ شما یک رشته پیوندی به محتوای شما می دهد تا بازدید دیگری را جلب کند.

به علاوه ، به بحث های "بالا در مقابل پایین" توجه کنید. Kissmetrics یک بار اشاره کرد که قرار دادن CTA بستگی به طول صفحه فرود شما دارد . یک صفحه کوتاه تر به این معنی است که شما باید CTA را در بالای پوشه قرار دهید.

 

آشنایی با روش های دیجیتال مارکتینگ منجر به شناخت بیشتر کسب و کار از رسانه هایی دارد که با فعالیت در آن قادر است با کمترین هزینه بیشترین بازخورد را برای خود به ارمغان بیاورد. راهکارهایی که می تواند تمام در محیط وب اجرا شود و از رسانه های جمعی مثل تلویزیون و رادیو به منظور توسعه برند استفاده گردد. در این مقاله سعی شده به تمامی نکات بطور جامع پرداخته شود.

 

صحبت پایانی

 

این مراحل را دنبال کنید و تا پایان سال شروع خوبی در بازاریابی دیجیتال خواهید داشت. انتظار می رود که تا سال 2021 نیز نسبتاً یکسان باقی بمانند.

از همکاری با مشاوران بازاریابی دیجیتال (به ویژه در زمینه SEO) نترسید تا پس از هفته ها یا ماهها کار سخت مرتکب اشتباه نشوید.

پست مرتبط

نظر خود را بگذارید