طراح خوب چه کسی است ؟

یک طراحی خوب چطور کاربر را تحت تاثیر قرار می دهد

اگر وب سایتی به خوبی طراحی شده باشد باعث می‌شود که کسانی که از آن سایت بازدید می‌کنند به مشتری‌های آن شرکت یا سایت تبدیل شوند و موجب چند برابر شدن فروش محصولات شرکت گردند. طراح سایت کلیه‌ی عناصر وب سایت را می‌سازد یا طراحی می‌کند. آنها جنبه‌های بصری وب سایت مانند گرافیک، قلم، رنگ و طرح را انتخاب و ایجاد می‌کنند. طراحان وب مسئول ایجاد جذابیت وب سایت‌ها و همچنین کاربردی بودن و کاربرپسند بودن وب سایت‌ها هستند. طراحان وب نیاز به ترکیبی از خلاقیت، تفکر انتقادی و مهارت‌های فنی دارند تا بتوانند کار طراحی خود را به خوبی انجام دهند.

قواعد و قوانینی که به شکل خودآگاه، مشخص و گاها مکتوب پیرامون چگونگی طراحی زمینه ای خاص آمده است و یا به طور ناخودآگاه در ذهن تجربی طراح برای حصول نتیجه لازم شکل گرفته و وجود دارد، اصول طراحی را شامل می شود.

هرچقدر که وب‌سایت شما از نظر ظاهری و بصری زیبا باشد و تمام اصولی که باید را در آن رعایت کنید، اما این اصول فنی هستند که کاربران را مدت طولانی‌تری در وب‌سایت‌تان نگه می‌دارند. اگر شما از نکات مربوط به این بخش به‌خوبی استفاده نکنید، کاربران شاید چند دقیقه اول در سایت‌تان بمانند، اما به‌دلیل مشکلات فنی مختلف، مانند بارگذاری طولانی مدت، امنیت پایین، ریسپانسیو نبودن و…، از وب‌سایت‌تان خارج خواهند شد. 

طراح سایت در ابتدا باید بررسی کند میخواهد چه نوع وب سایتی برای شما طراحی کند.وب سایت های مختلف دارای امکانات متفاوتی هستند و همین موضوع روی قیمت نهایی طراحی سایت و همچنین کارایی سایت اثرگذار است. معمولا وب سایت ها به چند نوع مختلف تقسیم بندی می شود. 

طراح سایت در ابتدا باید بررسی کند میخواهد چه نوع وب سایتی برای شما طراحی کند.وب سایت های مختلف دارای امکانات متفاوتی هستند و همین موضوع روی قیمت نهایی طراحی سایت و همچنین کارایی سایت اثرگذار است. معمولا وب سایت ها به چند نوع مختلف تقسیم بندی می شود. طراح سایت یا وب دیزاینر web designer کسی است که هم از نظر فنی و کدنویسی مهارت دارد و هم بسیار خلاق است. هر دوی این ویژگی ها به یک میزان در کار طراح سایت نمود خواهد داشت

طراح وب چه کارهایی انجام می دهد؟

کار اصلی طراحان سایت، طراحی، پیاده سازی و اجرای سامانه های تحت وب می باشد. در شروع یک پروژه و اقدام اولیه ای که باید صورت بگیرد، شناخت سلیقه مشتری و آشنایی با روحیات مخاطبین سایت می باشد که برای اینکار باید وب سایت های مختلفی را بررسی کند تا از سایتهای رقبای موفق الهام بگیرد. آشنایی با جنبه های زیبایی شناختی برای طراح سایت بسیار مهم است و عواملی مثل انتخاب رنگ فونت ها و نوع آن، چیدمان کلی سایت و تصاویر استفاده شده برای مطالب باعث شکل گیری هویت کلی سایت خواهد شد.

یک طراحی خوب چطور کاربر را تحت تاثیر قرار می دهد؟

یک طراحی خوب چطور کاربر را تحت تاثیر قرار می دهد

کاربران به طور ناخودآگاه جذب طراحی و ظاهر سایتی می شوند که راحت باشد و خواندن مطلبشان سخت نباشد. در این زمینه مهم است که چند مورد را در طراحی سایت رعایت کنید.آن ها را زیاد شگفت زده نکنید .

درست است که یک وب سایت با طراحی نوآورانه و زیبا می تواند چشم کاربر را خیره کند، اما اگر از هدف اصلی خود منحرف شود می تواند آن ها را از شما دور کند. دستورالعمل های یک طراحی وب سایت خوب بر اساس عادات کاربران در هنگام جست و جو در اینترنت و دنبال کردن آن ها است.

با نگاهی به سایت های پر بازدید و محبوب متوجه می شوید که آنها از قوانین اولیه طراحی زیاد دور نشده اند و می توانید مواردی مانند دکمه های در قست راست، تب های پیمایش در بالا و لوگو های لینک شده به اطلاعات بیشتری در مورد موضوع سایت در سمت چپ را ببینید.

تصور کنید که چقدر گیج کننده خواهد بود اگر وارد سایتی شوید و ببینید که کلید در انتهای صفحه قرار گرفته باشد. اگر کاربران را بیش از اندازه شگفت زده کنید احتمال گیج شدن آن ها وجود دارد. ولی بکوشید خلاقیت و نوآوری در سایتتان به چشم بخورد.

بعضی وقت ها چیز هایی به کاربرانش ارائه می دهد که خود آن ها نمی دانند می خواهند. فیسبوک بعضی از تغییرات خود را به آرامی و کم کم ایجاد می کند . به کاربر اجازه می دهد تا به آن عادت کند.

سه مهره اصلی طراحی وب

  • طراحی سه ستونه
  • پنل
  • ویندوز گونگی

سایت Pinterest، که یکی از شبکه های اجتماعی محبوب برای به اشتراک گذاری عکس است، یک نمونه جالب برای نشان دادن نوآوری و خلاقیت در طراحی وب می باشد.

کلام آخر

اگر وب سایتی به خوبی طراحی شده باشد باعث می‌شود که کسانی که از آن سایت بازدید می‌کنند به مشتری‌های آن شرکت یا سایت تبدیل شوند و موجب چند برابر شدن فروش محصولات شرکت گردند. طراح سایت کلیه‌ی عناصر وب سایت را می‌سازد یا طراحی می‌کند. آنها جنبه‌های بصری وب سایت مانند گرافیک، قلم، رنگ و طرح را انتخاب و ایجاد می‌کنند. طراحان وب مسئول ایجاد جذابیت وب سایت‌ها و همچنین کاربردی بودن و کاربرپسند بودن وب سایت‌ها هستند.

 

پست مرتبط

نظر خود را بگذارید