طراحی وب سایت ها به طور کلی از طریق 2 روش انجام می شود. روش اول روش استاتیک است. برای طراحی یک وب سایت به صورت استاتیک می توانید از 2 راه کار استفاده کنید. یکی از این راه کارها کد نویسی از طریق فایل های html است. روش دوم نیز فول فلش است. همان طور که از نام این روش مشخص است، برای انجام صفر تا صد آن از فلش استفاده می شود.

 تاثیر گرافیک وب سایت در جذب مخاطب چقدر است

دومین روش طراحی گرافیک سایت، که در حال حاضر از طرفدار بیشتری برخوردار است، روش داینامیک می باشد. چنین وب سایت هایی از جذابیت بیشتری برخوردارند. به علاوه وجود قابلیت CMS در آن باعث می شود که کاربر، هرگاه که لازم باشد بتواند تغییرات لازم را روی وب سایت اعمال کند. این روش دیگر نیازی به انجام مراحل کد نویسی ندارد. همچنین امکانات حاصل از این روش بیشتر خواهند بود. در نتیجه مخاطبان سایت های داینامیک معمولا بیشتر از مخاطبان سایت های استاتیک هستند. تاثیر گرافیک وب سایت در جذب مخاطب چقدر است تاثیر گرافیک وب سایت در جذب مخاطب چقدر است

گرافیک وب سایت یکی از اصلی ترین قسمت هایی است که حین طراحی وب سایت باید مد نظر قرار بدهیم. انسان همواره به سمت زیبایی ها جذب می‌شود و حتی در دنیای مجازی و طراحی سایت نیز نمی‌توان استثنا قائل شد. در طراحی سایت امروز گرافیک اهمیت فوق العاده‌ای پیدا کرده و در بیشتر پروژه‌ ها به همین دلیل بیشترین زمان صرف آن می‌شود.

یکی از دلایل اهمیت گرافیک وب سایت وجود قالب های آماده است. قالب های آماده که برای سیستم های مدیریت محتوای متن باز همچون وردپرس و جوملا وجود دارند، به کاربران کمک می‌کنند بدون نیاز به طراحی، یک وب سایت صفر تا صد آماده در اختیار داشته باشند.

یک کاربر بعد از ورود به یک وب سایت ابتدا جذب گرافیک وب سایت شده و بعد سراغ قسمت های مختلف میرود. اگر در نخستین گام نتوان کاربر را جذب کرد ، وکاربر دیگر به سراغ بخش های کاربردی و بسیار منحصربه‌فرد وب سایت نمیرود چون بر اساس ظاهر نامناسب تصور می‌کنند امکانات وب سایت نیز در همین وضعیت قرار دارند.

قبل از آغاز طراحی سایت، با توجه به اهمیت غیر قابل انکار گرافیک وب سایت اقدام به ایجاد یک فایل گرافیکی بر اساس خواسته های کاربر می‌کند. به این ترتیب کاربر دقیقا می‌داند پروژه طراحی سایت وی بعد از تکمیل دارای چه ظاهری خواهد بود. این کار هم دست مشتری را برای اظهار نظر باز گذاشته و به طراح برای داشتن یک مسیر سر راست و مشخص به منظور ایجاد وب سایت کمک می‌کند.

قالب های آماده خوب هستن هم ارزان تر تمام می شوند و اینکه امکانات خیلی خوبی دارند هزاران نفر هم سایت های تک رنگ، بی روح بدون هیچ جذابیتی از هر قالب هم چندین بار توسط طراح سایت ایجاد شود ولی به دلیل نبودن جذابیت در طراحی باعث جذب کاربر نمیشود.

 تاثیر گرافیک وب سایت در جذب مخاطب چقدر است

قالب بندی گرافیک سایت می تواند به شما کمک کند تا سایت خود را جذاب و پر مخاطب کنید. به طور کلی می توان گفت یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذاری سایت بر مخاطب، قالب سایت است. شما باید قالبی برای سایت خود طراحی کنید که ضمن آراستن فضای وب سایت، تداعی کننده زمینه فعالیت شما باشد. در این صورت مخاطب بیشتر جذب سایت شما خواهد شد.

چیدمان صفحه نیز در گرافیک سایت بسیار مهم است. بدون اجرای چیدمان صفحه، گرافیک سایت شما دارای یک نظمی خاص نخواهد بود. مخاطب ترجیح می دهد از وب سایتی دیدن کند که محتوای متنی، ویدئویی، تصویری و... آن دارای نظم و ترتیب خاصی باشد.

در صورتی که محتوای سایت شما در هم ریخته و نامنظم باشد، سایت شما با ریزش مخاطب و بازدید کننده مواجه خواهد شد. پس برای حفظ و همچنین افزایش مخاطب سایت خود باید حتما عملیات چیدمان صفحه را در بالاترین کیفیت ممکن انجام دهید. برای اجرای یک چیدمان صفحه خوب نیز می توان از نرم افزارهایی مانند کرول استفاده کرد. این نرم افزار جزء مهم ترین نرم افزارهایی است که طراحان گرافیک باید به آن مسلط باشند.

 تاثیر گرافیک وب سایت در جذب مخاطب چقدر است

گرافیک یک وب سایت، عبارت است از طراحی قالب وب سایت و چیدمان صفحه و... که توسط یک طراح گرافیک وب سایت صورت می گیرد. یک طراح گرافیک، برای طراحی سایت، چیدمان صفحه، layout و... از ابزارهایی کمک می گیرد. این ابزارها معمولا دسته ای از نرم افزارها هستند که امکاناتی خاص برای طراحی وب سایت را در اختیار طراح قرار می دهند• چطور گرافیک سایت را مخاطب پسند کنیم

 تاثیر گرافیک وب سایت در جذب مخاطب چقدر است• استفاده از یک طراح خوب و حرفه ای

برای این که گرافیک سایت شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد، باید حتما از یک طراح مسلط و متخصص استفاده کنید. چنین طراحی به قوانین و اصول جذب مخاطب برای سایت مسلط است. بنابراین می تواند با استفاده از دانسته های خود، سایت شما را برای مخاطب جذاب کند. عدم تقلید

از رقبا باید دقت داشته باشید که در طراحی گرافیک سایت از رقبای خود تقلید نکنید. گرافیک وب سایت شما باید اختصاصی طراحی شود. در صورتی که از قالب بندی، محتوا و... رقبا تقلید کنید، کیفیت و ارزش سایت شما پایین خواهد آمد. در نتیجه مخاطبین سایت شما کاهش پیدا خواهند کرد.• سخن پایانی

طراحی وب سایت ها به طور کلی از طریق 2 روش انجام می شود. روش اول روش استاتیک است. برای طراحی یک وب سایت به صورت استاتیک می توانید از 2 راه کار استفاده کنید. یکی از این راه کارها کد نویسی از طریق فایل های html است. روش دوم نیز فول فلش است. همان طور که از نام این روش مشخص است، برای انجام صفر تا صد آن از فلش استفاده می شود.

دومین روش طراحی گرافیک سایت، که در حال حاضر از طرفدار بیشتری برخوردار است، روش داینامیک می باشد. چنین وب سایت هایی از جذابیت بیشتری برخوردارند. به علاوه وجود قابلیت CMS در آن باعث می شود که کاربر، هرگاه که لازم باشد بتواند تغییرات لازم را روی وب سایت اعمال کند. این روش دیگر نیازی به انجام مراحل کد نویسی ندارد. همچنین امکانات حاصل از این روش بیشتر خواهند بود. در نتیجه مخاطبان سایت های داینامیک معمولا بیشتر از مخاطبان سایت های استاتیک هستند.

پست مرتبط

نظر خود را بگذارید