تبلیغات استارتاپ ها و کسب و کار‌های نوپا 

 

حتما آغاز یک بیزینس تازه، یکی از هیجان‌انگیزترین و مهم ترین تصمیمی است که افراد برای رشد خود و جامعه می‌گیرند. تصمیمی که با تهدیدهای زیادی روبه‌رو خواهد بود و شروع استارتاپ شاید یکی از ترندهای جدید دنیای کسب و کار باشد و مهم‌ترین مسئله ی پیش رو درباره آن بازاریابی و تبلیغات برای آن استارتاپ است. اولین نکته‌‌ آن است که بازاریابی خوب کسب و کار را نجات داده و به عبارتی آن را زنده می‌کند. برای بازاریابی و تبلیغات مثمر ثمر، یک استارتاپ باید علاوه بر داشتن استراتژی بازاریابی درست، محصول باکیفیتی هم ارائه دهد. به دلیل محدودیت‌های موجود در منابع مالی، انسانی و زمانی معمولا به وجود آوردن چنین توازنی در کسب و کارهای نوپا، با چالش‌های زیادی همراه خواهد بود.

 

مشکلات و مسائل استارتاپ‌ها هنگام تبلیغات

 
 

تبلیغات برای کسب و کارهای تازه و نوپا با مشکلات زیادی رو به رو خواهد بود. تنها مسئله فقدان نقدینگی نیست، بلکه ابهامات زیادی هم در مسیر راه وجود دارد؛ از آنجا که شناخت کافی از بازار هدف و مخاطب وجود ندارد و هنوز روشی مناسب و یکپارچه برای ارزیابی بازخوردها و عملکرد نیافته اند.

New business

۴ نکته برای تبلیغات درست استارتاپ‌ها

 

 به بررسی چند نکته که می‌تواند در بازاریابی استارتاپ‌ها موثر باشد، می‌پردازیم:

 

 • سئو محتوا

سئو یا همان بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو یکی از مقرون به صرفه‌ترین و موثرترین راه‌های بازاریابی دیجیتال محسوب می‌شود. مسئله این است که سئو وقت‌گیر نخواهد بود اما در نهایت این ابزار، صرفه اقتصادی دارد و با این حال نیازمند کار و البته پشتکار مداوم است. بهینه‌سازی محتواها و وب‌سایت برای استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری طولانی مدتی است که می‌تواند نتایج عالی را به همراه داشته باشد. حتما این ابزار در استراتژی خود، جای دهید.

 

 • ارائه تست رایگان محصولات و خدمات

از بهترین راه‌ حل ها برای به دست آوردن اعتماد مشتریان جدید این است که محصول یا خدمات خود را به صورت محدود و برای یک بازه زمانی کوتاه، به صورت رایگان در اختیارشان بگذارید. این راه حل نتایج مفیدی خواهد داشت‌. این که مشتری قبل از هرگونه پرداختی، فرصت استفاده از خدمات شما را پیدا کند در نتیجه با خیال راحتتری خرید می‌کند. حتی کسانی که برای خرید نهایی خود دودل، با چنین راهکاری ممکن است سریع‌تر تصمیم بگیرند.

به عبارت دیگر دوران استفاده آزمایشی مشتریان به شناخت نقاط ضعف و قدرت شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. مشتریان هم با ارائه نظرات خود به شناخت بیشتر ویژگی‌های مورد پسند و چالش‌هایشان در استفاده از خدمات شما، این مسیر را راحت‌تر خواهند کرد.

 

 • برگزاری وبینار 

با وجود شیوع بیماری های گوناگون سبک زندگی انسان ها با تغییرات جدی رو به رو شده است. یکی از آن‌ها شرکت در وبینارها به جای همایش‎‌های حضوری است. شرکت در وبینارها دیگر نیازی به اتلاف وقت در ترافیک شهری برای رسیدن به مقصد را ندارد و در بسیاری از موارد ویدیو آن بعد از اتمام به فاصله کوتاهی در دسترس خواهد بود و نگرانی بابت از دست دادن آن وجود نخواهد داشت. برگزاری وبینارهایی که با موضوع و محتوای جذاب، راهی هوشمندانه و در عین حال کم هزینه است.

 

 • بهره مندی از کمپین UGC 

User generated campaign محتوایی است که توسط مخاطبان تولید شده و راهی جذاب برای برقراری ارتباط با آن‌ها به شمار می‌رود. برای انجام بهتر این کار، شبکه اجتماعی را درنظر داشته باشید که میزان ارتباط و تعامل مخاطبان در آنجا با برند شما بیشتر است. استفاده از چنین راهکاری می‌تواند به صورت رایگان محتوایی را تولید کند که در آن مشتریانتان به خواست خود درباره رضایت از برند شما صحبت می‌کنند. علاوه بر این استفاده یک هشتگ اختصاصی همه محتواها را به صورت منظم و یکجا در دسترس قرار می‌دهد.

New business

نقش مهم شبکه‌های اجتماعی برای استارتاپ‌ها 

 

در سراسر دنیا همۀ افراد این امکان را پیدا کردند که در تلفن همراه خود با تمام جهان در ارتباط باشند. به عبارنی به تازگی شبکه‌های اجتماعی همه‌گیر شده اند. این ارتباط مداوم مردم با شبکه‌های اجتماعی باعث شد هر تولیدکننده یا ارائه‌دهندۀ خدمات در پی معرفی و تبلیغ کالاها و خدمات خود باشد از شبکه های اجتماعی بهره بگیرد.

 

7 شبکۀ اجتماعی پرطرفدار که می‌توان از آن‌ها در این راه استفاده نمود

 

 • فیس‌بوک

 • یوتیوب

 • پینترست

 • اینستاگرام

 • لینکدین

 • توییتر

 • گوگل‌پلاس

 

رشد استارتاپ با تبلیغات صحیح

 

به استراتژی‌های تبلیغات استارتاپ و شیوۀ انتخاب درست از بین‌ آن‌ها اشاره کردیم. علاوه‌بر آن توضیح دادیم که چرا بازاریابی و تبلیغ برای رشد هر کسب‌وکار نوپایی ضرورت دارد و در واقع موفقیت در هر مرحله و ورود به سطوح بعدی توسعه را در بر خواهد داشت. برای ایجاد استارتاپ موفق خود هیچ گاه از معجزه تبلیغات درست و به روز در مسیر تکنولوژی امروز غافل نشوید.

پست مرتبط

نظر خود را بگذارید